Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności Jak wyłączyć cookies? Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

JSTOR


Baza oferująca pełne teksty artykułów w zagranicznych czasopism naukowych i branżowych, najważniejszych dla danej dyscypliny naukowej.

Zawiera archiwa czasopism od pierwszych numerów nawet z XVII i XVIII wieku, do numerów sprzed ostatnich 3-5 lat (decyduje o tym wydawca). Nie udostępnia w wersji pełnotekstowej najnowszych numerów czasopism.

Biblioteka Główna UEP umożliwia dostęp do pełnych tekstów czasopism oferowanych w 4 kolekcjach: Business I, Business II, Business III, Business IV.

Zakres tematyczny czasopism to m.in. biznes, ekonomia, finanse, historia ekonomii, statystyka, matematyka, ekonometria, prawo gospodarcze.

Ponadto użytkownicy bazy mogą korzystać z pełnych tekstów wszystkich czasopism naukowych opublikowanych przed rokiem 1923 (dla czasopism amerykańskich) i 1870 (dla pozostałych). Korzystanie z tych tekstów jest bezpłatne.

Osoby korzystające z opublikowanych w ten sposób zasobów mają prawo każdy artykuł ściągnąć na dysk, republikować lub wykorzystać w każdy inny - ale niekomercyjny - sposób.

Z bazy JSTOR można korzystać:
- w sieci UEP (komputery w Bibliotece Głównej oraz na terenie UEP),
- poza siecią UEP (komputery domowe użytkowników) - należy wejść na stronę Dostęp do baz spoza sieci UEP, wybrać bazę i zalogować się.