Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności Jak wyłączyć cookies? Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

AGRO


Bibliograficzna baza danych AGRO tworzona jest przez zespół autorski pracowników Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu od 1992 roku.

Rejestruje opisy bibliograficzne artykułów z 845 tytułów czasopism polskich przyrodniczych i rolniczych w języku polskim i angielskim lub innych językach ze streszczeniami w języku angielskim. W chwili obecnej baza zawiera ponad 300 tysięcy opisów bibliograficznych.

Baza pełni funkcję specjalistycznego przewodnika po literaturze ze wszystkich dziedzin wiedzy związanych z rolnictwem, przemysłem spożywczym, drzewnym, leśnictwem, weterynarią, ogrodnictwem, melioracja, zootechniką, biologią, technologią drewna, technologią żywności, inżynierią i ochroną środowiska, zarządzaniem i jakością itp.

Bazę można przeszukiwać według:
- tytułu czasopisma,
- tytułu artykułu,
- autora (ów),
- lat wydania,
- słów kluczowych.

W celu wyszukania artykułów w języku polskim należy używać słów kluczowych w języku polskim. Artykuły w języku angielskim wyszukujemy za pomocą słów kluczowych w języku angielskim. Dla przykładu: przeszukując bazę Agro pod kątem hodowli owiec należy posłużyć się hasłem przedmiotowym: owce, a następnie hasłem: sheep. Można łączyć słowa kluczowe polskie i angielskie w jednym wyszukiwaniu, np. owce OR sheep.

Baza AGRO udostępniana jest bez ograniczeń w Internecie.