Laptopy i Internet bezprzewodowy


Użytkownicy mogą korzystać na terenie Czytelni Książek i Czytelni Czasopism z własnych komputerów (laptopów).

Własny sprzęt komputerowy można podłączyć do Internetu (do sieci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu) w boksach (kabinach pracy indywidualnej).

Na terenie czytelni działa także sieć bezprzewodowa (WiFi) zarządzana przez Centrum Informatyki UEP.

Z bezpłatnej sieci bezprzewodowej UE_Hotspot, UE_Hotspot_SEC można korzystać po zalogowaniu się.

Pracownicy, doktoranci i studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu logują się do sieci bezprzewodowej poprzez wpisanie Numeru Identyfikacyjnego Użytkownika (NIU) oraz hasła używanego w systemie e-Dziekanat lub e-Kadry.

Studenci, doktoranci i pracownicy UEP nie znający swojego NIU mogą go uzyskać na dwa sposoby:
- logując się poprzez PESEL do https://e-dziekanat.ue.poznan.pl (będzie on wyświetlony w informacji o zalogowanej osobie),
- wchodząc na stronę http://sso.ue.poznan.pl/Niu.php (w przypadku pracownika UEP) lub http://sso.ue.poznan.pl/StudentNiu.php (w przypadku studenta UEP) i podając swoje nazwisko.

Istnieje możliwość otrzymania w Czytelni Książek lub Czytelni Czasopism loginu i hasła do sieci bezprzewodowej UEP.

W tym celu należy zgłosić do Centrum Obsługi Użytkowników (w Czytelni Książek) lub do Punktu Obsługi Użytkowników (w Czytelni Czasopism) z dokumentem tożsamości.

Z loginu i hasła do WiFi wygenerowanego przez pracowników czytelni mogą korzystać także użytkownicy spoza Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Więcej informacji o sieci bezprzewodowej UEP oraz instrukcje konfiguracji na stronie Centrum Informatyki UEP.


Uwaga!

Na terenie Biblioteki należy zachować ciszę. Dźwięk może być odbierany tylko przez podłączenie do komputera własnych słuchawek.